tanie loty do Niemiec
TANIE LOTY DO NIEMIEC
Bilety lotnicze do Niemiec. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Niemcy - ciekawostki

Lata trzydzieste dla kraju, jakim są Niemcy należą do jednych z mniej chlubnych okresów historycznych. Wybuch drugiej wojny światowej i spustoszenia ludzkości oraz gospodarki wielu sąsiadujących, jak i tych dalszych krajów przyczyniły się do tego, że w powojennym okresie kraj został podzielony na dwie części. Podział pogłębiło wybudowanie wysokiego muru. Mur ten został nazwany murem berlińskim i podzielił Berlin na dwie części - zachodnią i wschodnią.

Budowa muru berlińskiego została rozpoczęta w sierpniu 1961 roku, obiekt trwał w stanie nienaruszonym do listopada 1989 roku. Każda nieautoryzowana i nie posiadająca zgody i specjalnego zezwolenia próba przekroczenia muru kończyła się śmiercią osoby próbującej przedostać się na jego drugą stronę. Przyjmuje się, że mogło w ten sposób zginąć od 80 do 240 osób. Do pilnowania muru został sprowadzony Owczarek Kaukaski z odległych krańców dawnego ZSRR. W dniu dzisiejszym pies ten jest umieszczony w wykazie psów agresywnych wymagających specjalnego zezwolenia hodowlanego.

Saksonia i Brandenburgia to bliższe nam regiony Niemiec, które bez większego problemu możemy odwiedzić wsiadając w swój własny samochód. W celu zwiedzenia tych nieco odleglejszych dobrze jest zaopatrzyć się w proponowane przez wielu profesjonalnych przewoźników bilety lotnicze do Niemiec. Dzięki nim w szybki sposób mamy możliwość przedostania się w najodleglejsze rejony tego kraju.

Jedną z niewątpliwych atrakcji dla każdego turysty jest bez wątpienia możliwość zwiedzenia gotyckiej katedry w Kolonii. Obiekt ten był wznoszony od 1248 do 1880 roku. W obecnej chwili znajduje się ona na liście dziedzictwa światowego UNESCO. Same miasto należy do jednych z największych w dzisiejszych Niemczech. Pod względem liczebności mieszkańców znajduje się na czwartej pozycji.

Niemalże wszyscy mieszkańcy tego kraju szczególną uwagę, poza pracą, przywiązują do trzech rzeczy. Są nimi jedzenie, zabawa i picie piwa. Z tej też to okazji organizowany jest rok rocznie jeden z największych festiwali piwa Oktoberfest. Te jakże specyficznego rodzaju dożynki chmielowe przyciągają co roku setki tysięcy turystów spragnionych tego bursztynowego napoju i widoku pięknych kobiet. W okresie tym nieco większym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć także tanie loty do Niemiec a zwłaszcza do Monachium gdzie odbywa się festiwal.

Poza spożywaniem piwa jest to także czas na zaprezentowanie i bliższe zapoznanie się z tradycyjną, niemiecka kuchnią. Jej podstawą jest oczywiście śniadanie z podaniem białej kiełbasy. Przyrządzana ona może być na wiele różnorakich sposobów, najbardziej ceniona jest ta podana z rusztu. 

Wszystkich znanych i odnotowanych odmian kiełbasy w tym kraju występuje blisko 1500 gatunków. Co do chleba to jest go blisko 300 rodzajów, natomiast bursztynowego trunku, odnotowano ponad 6000 gatunków. Liczba ta pozwala Niemcom stać się drugą po Czechach „piwną potęgą”.

Kosztując potraw kuchni niemieckiej nie może w naszym jadłospisie zabraknąć tradycyjnej golonki niemieckiej, podawanej najczęściej wraz z kapustą i ziemniakami. Podstawową regułą kuchni niemieckiej jest trzymanie się trzech zasad – dużo, tłusto i dobrze. Przyjmuje się, że statystyczne mieszkaniec Niemiec w ciągu jednego roku zjada około 60 kg mięsa.
Nie samym jedzeniem jednak człowiek żyje i zgodnie z ta maksymą Niemcy udostępniają cały szereg niezwykle atrakcyjnych szlaków turystycznych przybliżających do poznania historii wielu miejsc. Jednym z takich miejsc są wciąż mało znane podziemne tunele w Bawarii popularnie nazywane przez niektórych „erdstallami”.
 
Tanie loty do Niemiec
najniższe ceny biletów lotniczych

tanie bilety lotnicze z Polski