tanie loty do Niemiec
TANIE LOTY DO NIEMIEC
Bilety lotnicze do Niemiec. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Zwiedzanie Niemiec

Niemcy to idealny cel podróży dla miłośników zwiedzania obiektów historycznych, pieszych wędrówek szlakami turystycznymi w rezerwatach przyrody lub śladami historycznych zamków, a w sezonie letnim także dla zwolenników relaksującego wypoczynku plażowego i uzdrowiskowego. Największą atrakcją turystyczną tego kraju pozostają jednak piękne, czyste i zadbane miasta pełne zabytkowych budynków, kościołów i katedr, parków, ogrodów zoologicznych, muzeów, sklepów i restauracji. Punktami obowiązkowymi na mapie podróżnika zwiedzającego Niemcy są: Berlin (stolica Niemiec, raj zabytków, muzeów, teatrów i imprez, miasto niegdyś podzielone słynnym murem), Kolonia (miejsce targów, słynnego karnawału, miasto pamiętające czasy Imperium Rzymskiego), Hamburg, Brema, Lubeka i inne słynne miasta portowe, rodzinne miasto Beethovena Bonn, znany ze swej średniowiecznej potęgi Magdeburg, Frankfurt nad Menem (miejsce, synodów, koronacji cesarskich, zjazdów, a obecnie targów, miasto rodzinne Goethego), stolica życia kulturalnego Niemiec - Weimar i pełne olśniewających zabytków Monachium, centrum kultury i mody - Düsseldorf, oraz raj dla muzykalnych czyli operowy Lipsk, a to zaledwie cząstka miejsc wartych odwiedzenia u naszych zachodnich sąsiadów. Wypocząć w Niemczech(bilety lotnicze) najlepiej w znanych na całym świecie uzdrowiskach. Najwięcej ich znajdziemy wzdłuż wybrzeży morskich tego kraju oraz górach Harz. Do najsławniejszych i najbardziej popularnych należą między innymi uzdrowiska w Lineburgu, Akwizgranie, Bad Ems i Wiesbaden. Miłośnicy pieszych wycieczek nie będą się w Niemczech nudzić, zwłaszcza w sezonie letnim. Najpopularniejsze szlaki turystyczne to Niemiecki Szlak Alpejski - wyprawa szczytami Alp, Szlak Baśniowy (śladami braci Grimm), oraz wiele Szlaków Zamkowych i Winnych.

Kto trafi do Niemczech na przełomie września i października, ma szansę wziąć udział w słynnym monachijskim Oktoberfest – ludowym festynie i święcie piwa, tzw. dożynkach chmielowych. Jest to jeden z największych tego typu festynów na świecie, gromadzi nawet 6mln piwoszy i odwiedzających.

Tradycyjna kuchnia niemiecka to uczta dla wielbicieli pieczywa, ziemniaków, mięs i wszelkiego rodzaju wysokokalorycznych przysmaków. Będąc w Niemczech wstyd nie zjeść Wurst (słynnej niemieckiej kiełbasy, która doczekała się nawet specjalizujących się w jej różnych rodzajach restauracji), któregoś z przepysznych chlebowych wypieków i nie napić się piwa z jednego z tradycyjnych browarów.

Nasi zachodni sąsiedzi znani są ze swego zamiłowania do czystości, porządku i organizacji, ale nie można im odmówić gościnnej serdeczności oraz ułańskiej wręcz fantazji i rozmachu przy organizacji wszelkich rozrywek biesiadnych. W tym kraju nie sposób się nudzić!

Tanie loty do Niemiec
najniższe ceny biletów lotniczych